TÜBİTAK STAR - Stajyer Araştırmacı Burs Programı

Ülkemizin COVID-19 salgını ile mücadelesine katkı vermek; salgının toplumda yayılımının en aza indirilmesi ve kontrol altına alınmasını sağlamak, başta risk altındaki gruplar olmak üzere toplum sağlığının korunması ve salgının olumsuz sosyo-ekonomik etkilerini hafifletmek amacıyla STAR - Stajyer Araştırmacı Burs Programı çağrıya açılmıştır.

Program kapsamında; COVID-19’un teşhis ve tedavisinde kullanılan ürünler, ortam koşullarının iyileştirilmesine yönelik ekipmanlar ile hastalıkların önlenmesinde etkili koruyucu ürünlerin geliştirilmesi ve yeni tip koronavirüs mücadelesi ile ilişkili olabilecek tüm kamu destekli Ar-Ge projelerine destek verilecektir.

Bu doğrultuda, ülkemizde COVID-19 ile mücadele eden yetkin bilim insanlarının nitelikli projelerinde görev almak isteyen lisans, tezli yüksek lisans ve doktora öğrenimi gören öğrencilerimizin ve doktora sonrası araştırmacıların programa başvuruları beklenmektedir.

"Koronavirüs, alacağımız tedbirlerden güçlü değildir" dediğimiz bu dönemde, araştırmacılarımızın işbirliği yapma potansiyelini artırmayı amaçlayan çağrımıza başvurular 08.04.2020 tarihinden itibaren yapılabilecektir.

STAR - Stajyer Araştırmacı Burs Programı çağrı duyurusu için tıklayınız.

Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) program web sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Başurular 19.04.2020 tarihinde sonra erecek olup; ilgili link adreslerinden başvuru yapan öğrencilerin Başvuru ve Araştırma Öneri Formlarının bir suretini bilgi içim mail ortamında sosyalbilimler@sdu.edu.tr mail adresine  göndererek Müdürlüğümüze bilgi vermeleri gerekmektedir.

Enstitü Müdürlüğü

Yayın Tarihi: 09/04/2020
Okunma Sayısı: 1934