2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Kayıt Yenileme ve Ders Kayıt İşlemleri Hakkında

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz yarıyılı ders seçimi ve kayıt yenileme işlemleri 25 Eylül 2023 Pazartesi saat 10:00' da başlayıp, 29 Eylül 2023 Cuma saat 23:59'da sona erecektir.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz yarıyılında Enstitümüze yeni kayıt olan öğrencilerimiz de dahil, tüm öğrencilerimizin ders seçimi yapmaları gerekmektedir.

Ders seçimi yapan tüm öğrencilerimizin dersleri Danışmanları tarafından onaylanacaktır.

Ders Seçimi Hakkında Bilgilendirme için tıklayınız.

 KATKI PAYI VE ÖĞRENİM ÜCRETİ

• Program süresini (Yüksek Lisans için 4 yarıyıl, Doktora için 8 yarıyıl) doldurmuş ve ikinci üniversiteye kayıtlı öğrenciler Katkı Payı yatırmalıdır.

•Enstitümüz Uzaktan Öğretim ve II. Öretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı öğrencileri ÖĞRENİM ÜCRETİ yatırmalıdır. (2023-2024 güz yarıyılında yeni kayıt yaptıran öğrenciler  öğrenim ücretini kayıt esnasında yatırdıkları için 25-29 Eylül 2023 tarihleri arasında tekrar harç yatırmayacaklardır.)

• Süleyman Demirel Üniversitesi 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Katkı Payı ve Öğrenim Ücretleri için tıklayınız.

Öğrencilerimiz öğrenim ücretlerini Halk Bankası ve Ziraat Bankası bankamatiklerinden ödeyebilirler.

• HALK BANKASI BANKAMATİKLERİNDEN ÖDEME
• Giriş-->Kurum Ödemeleri-->Harç-->Ödeme Yapacağınız Kurumun Bağlı
Bulunduğu İl Plaka Kodu (32 yazılacak)--->SDÜ--- >Öğrenci No girerek Öğrenim
Ücretinizi yatırabilirsiniz.

EFT ile ödeme kabul edilmemektedir.

• Yatırmanız gereken ücreti Öğrenci Bilgi Sistemi Ders Kayıt ekranının sağ üst
köşesinde görebilirsiniz.

Yeni Öğrenci Bilgi Sistemine SDÜNet Üzerinden Giriş yapılacaktır. Öğrenci Bilgi Sistemine SDÜNet Üzerinden Giriş İşlemleri ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Sayfaya giriş yaptığınızda öncelikle bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir.

*Kayıt yenileme işlemini gerçekleştirmeyen öğrenciler öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Bu süre azami öğrenim sürelerinden sayılır.

*Mezun aşamasında olup; mezuniyet işlemini tamamlayamayan (mezuniyet kurul kararı alınmayan) öğrencilerimiz dahil tüm öğrencilerimiz kayıt yenilemek zorundadır. Kayıt yenileme işlemini gerçekleştirmeyen öğrenciler öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Bu süre azami öğrenim sürelerinden sayılır.

*Öğrenciler öncelikle başarısız oldukları dersleri almak ve başarmak zorundadırlar. Bu nedenle ders seçimi ve kayıt yenileme işlemleri gerçekleştirilirken öncelikle başarısız olunan dersler seçilmelidir.

*Seçilen derslerde Ders Ekleme/Bırakma tarihlerinde (09 Ekim 2023-13 Ekim 2023) değişiklik yapılabilir.

*Gelişim ve Öğrenme’ ile ‘Öğretimde Planlama ve Değerlendirme’ derslerinin verilmesinde Eğitim Bilimleri Enstitüsü sorumludur. ‘Gelişim ve Öğrenme’ ile ‘Öğretimde Planlama ve Değerlendirme’ dersleri, Tezli Yüksek Lisans programlarında seçmeli, Doktora programlarında ise tez döneminde alınması zorunludur.

YENİ KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLER:

Yeni kayıt yaptıran öğrenciler Öğrenci Bilgi Sistemi'ne SDÜNet üzerinden yüksek lisans öğrencileri için (yl1234567899@ogr.sdu.edu.tr) öğrenci numaralarının başına (yl) doktora öğrencileri için (d1234567899@ogr.sdu.edu.tr) öğrenci numarasının başına (d) harfini koyarak kullanıcı adı ve şifre (TC numaralarının son sekiz hanesi) ile sisteme giriş yapabileceklerdir. Aşağıdaki linkte bulunan bilgileri doldurup öğrenci numaralarını öğrenebilirler.

 Öğrenci Numaranızı öğrenmek için tıklayınız.

 Öğrenci Bilgi Sistemi'ne giriş işlemleri ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Ders Kayıt Yardım Sunusu İçin tıklayınız.

2023-2024 Eğitim Öğretim Güz Yarıyılında tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Yayın Tarihi: 25/09/2023
Okunma Sayısı: 5690